Triumf drużyny PiotrBud w Chorzowskiej Lidze Futsalu: obrona mistrzostwa i zdobycie wielu nagród

Drużyna piłkarska PiotrBud okazała się niepokonana w Chorzowskiej Lidze Futsalu, utrzymując swój tytuł Mistrza. Zdobyli również inne prestiżowe nagrody. Srebrny medal przypadł drużynie Mateco, a brązowy otrzymała Victoria Klimzowiec. Sezon nie jest jeszcze zakończony, ponieważ 12 maja odbędzie się turniej o Puchar ChLF.

Po emocjonującej walce do samego końca o tytuł mistrzowski, wicelider Mateco zwyciężył 10:4 z AKF-em Ślonsk, co wywarło presję na drużynę PiotrBud. Drużyna ta jednak odpowiedziała w imponujący sposób, pokonując Silesię 13:3 i zdobywając czwarte mistrzostwo w swojej historii. Cieszyli się już triumfem w latach 2016 i 2017 (jako Budoserwis) oraz w 2023 roku.

PiotrBud wygrał wszystko, co było możliwe do wygrania. Oprócz głównego trofeum, triumfowali także w klasyfikacji fair play, a dwaj ich zawodnicy Kamil Ściętek oraz Daniel Kowalski zdobyli wspólnie tytuł króla strzelców, każdy z nich z 21 bramkami na swoim koncie.

Do ostatniej chwili trwała również walka o brązowy medal oraz utrzymanie się w lidze. Victoria Klimzowiec uplasowała się na podium, zachowując wysoki poziom do końca, pokonując w derbach Klimzowiec 6:1. Z drugiej strony, AKF Ślonsk i Tajfun nie zdołali uchronić się przed spadkiem.

Końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco: PiotrBud z 47 punktami na czele, za nim Mateco z 45 punktami i Victoria Klimzowiec z 38 punktami. Królami strzelców zostali wspomniani wcześniej Kamil Ściętek i Daniel Kowalski, zdobywcy po 21 bramek. Nagrodę fair play zdobył PiotrBud.

W II Lidze odbyły się tylko dwa spotkania podczas ostatniej kolejki. Wyższość zademonstrował Uniwersytet WSB Merito, który pokonał Dam Pack, a Mateusz Winciersz – zdobywca czterech bramek – potwierdził swoje mistrzostwo w strzelaniu goli. Na trzecim miejscu znalazł się Autor Team. Awans zapewniły sobie już wcześniej drużyny Blue Biadacz i Stokson.