Triumf chorzowskiej Sokolni: sukcesy na TAURON Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej

Triumf chorzowskiej Sokolni: sukcesy na TAURON Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej

Akrobaci z chorzowskiej Sokolni znów mają powód do radości – kolejny udany weekend sportowy za nimi. Podczas zawodów sportowych w Mikołowie mogli cieszyć się nie tylko z zdobytych medali, ale również z ogólnej satysfakcji swoich występów.

Od 14 do 16 czerwca w Mikołowie rozegrane zostały emocjonujące TAURON Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Akrobatyce Sportowej. W prestiżowym wydarzeniu zaprezentowało swoje umiejętności aż 31 klubów. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć reprezentantów Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Sokolnia” z Chorzowa.

Akrobaci reprezentujący Chorzów jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Ich efektowne występy zaowocowały zdobyciem kolejnych medali. Trójka kobiet w wieku 11-16 lat, składająca się z Martyny Pieloch, Karoliny Salamon oraz Natalii Śrutek, mogła cieszyć się ze zdobycia srebrnego medalu. Natomiast brązowy medal w kategorii „dwójka mieszana klasa II” trafił w ręce Mileny Wolnej i Stanisława Kucharskiego.

Ale to nie koniec dobrych wieści dla Sokolni! W rankingu na terenie województwa śląskiego, klub ten zdecydowanie zapisał się na pierwszym miejscu, zgarniając imponującą liczbę 150 punktów. W klasyfikacji ogólnej klubu udało się osiągnąć fantastyczne 4. miejsce.

W Sokolni obfitość sukcesów podsumowano krótko: „Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom pięknych startów na zawodach. Jednocześnie gratulujemy trenerce Basi, Magdzie i Marcie za wspaniałe przygotowanie zawodników do zawodów. TO BYŁ DLA NAS ŚWIETNY SEZON”.