Szkoła Podstawowa nr 21 organizuje charytatywną akcję "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn"

Szkoła Podstawowa nr 21 organizuje charytatywną akcję "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn"

Tradycyjnie, w Dzień Kobiet, Szkoła Podstawowa nr 21 we współpracy ze salonem fryzjerskim Mc Hair przeprowadzi siódmą już edycję akcji dobroczynnej „Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn”. Inicjatywa ta zgromadziła do udziału kilkanaście ochotników.

Akcja „Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn” ma na celu pomoc osobom walczącym z nowotworami poprzez ofiarowanie obciętych włosów na wykonanie peruk. Jest to już siódma odsłona tej inicjatywy, której organizatorem jest Szkolne Koło Wolontariatu „Niebieskie serca”. Wszystko pod nadzorem pomysłodawczyni akcji Marzeny Piotrowskiej oraz z udziałem salonu fryzjerskiego Mc Hair.

Organizatorzy przypominają, że leczenie nowotworów często wiąże się z utratą włosów, stąd pomysł na ich zbiórkę na peruki. Udział w charytatywnej akcji jest bezpłatny, a osoby pragnące przekazać swoje włosy muszą spełniać pewne kryteria. Włosy muszą być naturalne, nie poddane wcześniejszym zabiegom fryzjerskim, a także mieć minimum 35 cm długości. Organizatorzy zapewniają, że każdy uczestnik zostanie profesjonalnie obsłużony przez fryzjerów w salonie Mc Hair.

W tym roku ochotników do oddania włosów jest naprawdę sporo – kilkanaście osób zgłosiło gotowość do udziału. Do tej pory w projekt zaangażowało się około 150 osób. Jak zaznacza Marzena Piotrowska, inicjatorka akcji, nie były to tylko kobiety.

Zgłoszenia do udziału były przyjmowane do końca lutego. Jeżeli jednak ktoś nie zdążył się zapisać, nadal może w dowolnym momencie bezpłatnie oddać swoje włosy na peruki dla potrzebujących. Wszystko za sprawą pracowników salonu Mc Hair, którzy przekażą zebrane włosy Fundacji Rak’n’Roll.