Sukces ucznia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 33 w Chorzowie na XVI Mistrzostwach Śląska w Lekkoatletyce

Sukces ucznia Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 33 w Chorzowie na XVI Mistrzostwach Śląska w Lekkoatletyce

22 maja 2024 roku, Stadion MORiS, ulica Lompy, Chorzów – to miejsce i data, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii sukcesów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 33 z Oddziałami Przyszpitalnymi w Chorzowie. Tego dnia odbyły się bowiem XVI Mistrzostwa Śląska Szkół Specjalnych w Lekkoatletyce.

Niezwykła postać sportowego świata tej szkoły, Oskar G., okazała się niepokonana w konkurencji starszych chłopców. Wielkie brawa należą się Oskarowi, który stanął na najwyższym stopniu podium, przewyższając swoich rywali nie tylko ze swojej szkoły, ale także z innych miast: Bytomia, Świętochłowic, Zabrza i Sosnowca.

Pasjonaci sportu mogli obserwować zawody w takich dyscyplinach jak bieg na dystansie 60 metrów, skoki w dal czy rzuty piłeczką palantową. Dodatkowo biegi na 200 i 400 metrów były kolejnymi konkurencjami, w których uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej, obejmującej klasy II-IV, oraz starszej, skupiającej uczniów z klas V-VII.

Trudno wyrazić słowami jak ogromne gratulacje należą się Oskarowi G. za jego pierwsze miejsce w kategorii chłopców starszych. Jesteśmy niezwykle dumni i pełni nadziei na kolejne triumfy tego młodego sportowca na arenie lekkoatletyki.