Stadion Śląski w Chorzowie triumfuje na Międzynarodowych Nagrodach SPORTBIZ Awards 2024

Stadion Śląski w Chorzowie triumfuje na Międzynarodowych Nagrodach SPORTBIZ Awards 2024

10 kwietnia 2024 roku miało miejsce uroczyste wręczenie nagród podczas XX Gali SPORTBIZ Awards, gdzie doceniane są osiągnięcia na arenie międzynarodowej w sektorze biznesu sportowego.

Stadion Śląski w Chorzowie zdobył prestiżową statuetkę w kategorii „Obiekt Sportowy” na arenie międzynarodowej. Wyróżnienie to jest przyznawane za nowatorskie podejście do zarządzania obiektem sportowym w Europie Środkowo-Wschodniej, który stanowi referencyjny standard pod względem jakości i innowacyjności, a także przyczynia się do promowania rozwoju sportu w okolicy.

Dla nas, każde takie wyróżnienie to nie tylko docenienie naszych dotychczasowych wysiłków, ale też wielka motywacja do dalszej pracy – mówi dyrektor Stadionu Śląskiego, Adam Strzyżewski. – Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że Stadion Śląski to obiekt o znaczeniu kultowym na mapie Polski zawsze skupiający się na promocji różnych dyscyplin sportowych. To dzięki wsparciu ze strony Województwa Śląskiego możemy rozwijać naszą legendę. Staramy się, aby nasza arena spełniała wszystkie wymogi techniczne i by każda dyscyplina sportu mogła poczuć się tutaj jak w domu. Organizujemy tu wielkie wydarzenia lekkoatletyczne, biegowe, regularnie odbywają się u nas mecze piłkarskie, a niedługo powróci do nas żużel. Cały nasz zespół nadal będzie ciężko pracował, aby ten Kocioł Czarownic nadal emanował sportową energią i był prawdziwym diamentem polskiego i śląskiego sportu.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla naszego regionu. Podczas tej samej gali, Polska Agencja Antydopingowa otrzymała nagrodę za najlepszy projekt CSR za akcję „Biegam z Czystą Przyjemnością”, której finał odbywa się na Stadionie Śląskim. W gronie nominowanych znalazły się także inne projekty związane ze Stadionem Śląskim, takie jak Memoriał Kamili Skolimowskiej czy materiał „Stadion Śląski gotowy na Ruch Chorzów” w kategorii fan engagement, przygotowany przez Betclic.