Spotkanie edukacyjne w Chorzowie: Wszystko, co powinniście wiedzieć o autyzmie

Spotkanie edukacyjne w Chorzowie: Wszystko, co powinniście wiedzieć o autyzmie

Planujesz poszerzyć swoją wiedzę na temat autyzmu? Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie, działająca pod adresem ul. Prusa 9, ma do zaproponowania interesujące spotkanie. Wydarzenie to, zorganizowane w ramach obchodów Dnia Wiedzy o Autyzmie, odbędzie się w filii nr 9 tej instytucji.

Planowane na 10 kwietnia 2024 roku spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00. Lokalizacją tej edukacyjnej inicjatywy będzie siedziba bibliotecznej filii znajdującej się w dzielnicy Chorzów Batory. Specjalnym gościem wydarzenia będzie mgr Barbara Olszewska – dyplomowany superwizor Polskiej Licencji Terapeuty Behawioralnego (PLTB). Pani Olszewska posiada nie tylko umiejętności superwizora PLTB, ale jest również pedagogiem specjalnym pracującym w Przedszkolu nr 16 Integracyjnym w Chorzowie, usytuowanym przy ul. Brzozowej.

Patronat nad tym wyjątkowym spotkaniem sprawuje Szkoła Podstawowa Specjalna nr 33 w Chorzowie oraz wspomniane wcześniej Przedszkole nr 16 Integracyjne. Oprócz przedszkola, drugim patronem jest Szkoła Podstawowa Specjalna nr 33 również z Chorzowa. Jest to idealna okazja do zdobycia cennej wiedzy z zakresu autyzmu.