Sportowe wydarzenia w Chorzowie. Turnieje pickleball i brydża sportowego oraz pokaz dzieciecych talentów tanecznych

Sportowe wydarzenia w Chorzowie. Turnieje pickleball i brydża sportowego oraz pokaz dzieciecych talentów tanecznych

W hali MORiS, położonej przy ulicy Dąbrowskiego 113, w Chorzowie zagości atmosfera sportowych zmagań oraz ekscytujących prezentacji tanecznych. Na miejscu odbędzie się turniej gry rakietowej o nazwie pickleball, zawody brydża sportowego, a także pokaz Dziecięcego Centrum Tanecznego Majery.

Pierwszy z zapowiadanych turniejów to rozgrywki w pickleball. Jest to dyscyplina sportowa łącząca w sobie cechy tenisa ziemnego i padela, która swoje początki ma w Stanach Zjednoczonych drugiej połowy minionego stulecia. Choć nie jest to pierwsza próba popularyzacji tej gry w Chorzowie – kilka lat wcześniej była ona elementem Turnieju o Złotą Rakietę organizowanego przez MORiS – sobotnia impreza będzie pierwszym samodzielnym turniejem tej dyscypliny w mieście.

Drugi z planowanych turniejów to Mistrzostwa Śląska w brydżu sportowym, które będą miały miejsce zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Organizatorem zawodów jest Śląski Związek Brydża Sportowego i odbędą się one w sali gimnastycznej hali przy ul. Dąbrowskiego.

Oprócz sportowych emocji, miejsce to stanie się też areną pokazów tanecznych. Dziecięce Centrum Taneczne Majery przygotowało dla swoich podopiecznych możliwość prezentacji umiejętności przed rodzicami. Wydarzenie jest zamknięte, a dostęp możliwy jest jedynie na podstawie otrzymanych zaproszeń.