Ruch Chorzów wygrywa z rywalem jeden do zera

17 lutego Puszcza Niepołomice i Ruch Chorzów rywalizowały w najbardziej emocjonującym meczu Fortuna 1. Ligi w 20. kolejce. W dogrywce Niebiescy zapewnili sobie zwycięstwo 0:1, a zwycięską bramkę w piątej minucie zdobył Łukasz Janoszka. Była to pierwsza przegrana drużyny z Niepołomic na własnym boisku w tym sezonie, a mecz umocnił reputację Ruchu Chorzów, który nigdy nie poddaje się do końca. Zdjęcia z wydarzenia i kibiców można zobaczyć poniżej.

Mecz na szczycie w Fortuna 1 Lidze rozgrywany był w ulewnym deszczu. Puszcza doznała pierwszej porażki w sezonie na własnym stadionie, a to Ruch Chorzów przełamał niepołomicką twierdzę. Niebiescy ostatecznie zwyciężyli w doliczonym czasie gry dzięki bramce.

Na początku piątkowego meczu przewagę mieli gospodarze, nawet bez obecności swojego trenera Tomasza Tułacza, który został zawieszony z powodu czerwonej kartki. W jego miejsce stery przejął jego asystent Jakub Kula. Szczególnie aktywny był Thiago, który najpierw oddał strzał z ostrego kąta, a następnie znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Jakubem Bieleckim, ale w obu przypadkach Konrad Kasolik uchronił Niebieskich przed utratą gola.

Chorzowski bramkarz jeszcze przed przerwą próbował zaskoczyć Emile Thiakane, jednak strzał Senegalczyka z kąta nie trafił w bramkę. Piłkarze z Niepołomic niestety nie potrafili skorzystać z błędu Bieleckiego, który upuścił piłkę po jednym z dośrodkowań, jednak nikt nie był w stanie umieścić jej w bramce.