„Rozważania o przeszłości: epidemia cholery" jako temat wykładu w Skansenie Chorzów

„Rozważania o przeszłości: epidemia cholery" jako temat wykładu w Skansenie Chorzów

Skansen w Chorzowie zachęca do wzięcia udziału w prelekcji na temat dawnych epidemii cholery. Wydarzenie to, noszące nazwę „Historyje spod strzechy”, jest planowane na 22 maja, o godzinie 17.00.

Osoby, którym nie udało się odwiedzić „Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie” podczas tegorocznej Nocy Muzeów, mają teraz doskonałą okazję, aby poznać ten skansen. Intrygujący wykład „Historyje spod strzechy” nadal porusza tematykę zarazy i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się 22 maja (środa) o godzinie 17.00 w chałupie ze Strzemieszyc.

Na stronie „Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie” można przeczytać: „Już jutro poznacie tajniki funkcjonowania dawnego systemu sanitarnego, powodów dla których zalecano zabijać zwierzęta z obszarów dotkniętych chorobą i jaką dietę stosować, aby uniknąć zarażenia cholerą. Dowiedzcie się również, czy alkohol mógł być spożywany w drodze do osoby chorej, czym były tzw. baraki choleryczne i jakie procedury grzebania zastosowano dla osób zmarłych na tę chorobę. Zastanówmy się razem, czy istnieją jeszcze cmentarze choleryczne i czy łamanie ówczesnych przepisów dotyczących walki z cholerą mogło skutkować karą śmierci”.”

Bilet na wykład można nabyć w specjalnej cenie – 5 złotych. Początek spotkania o godzinie 17.00, przy wejściu do Skansenu.