Rekordowa sprzedaż biletów na debiutancki mecz Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim

Rekordowa sprzedaż biletów na debiutancki mecz Ruchu Chorzów na Stadionie Śląskim

Ruch Chorzów, który niedługo będzie miał swoje pierwsze wystąpienie na Stadionie Śląskim, poinformował o rekordowej sprzedaży biletów. W sobotę, 28 października, o godzinie 20:00, drużyna zagra pierwszy swój mecz na tym obiekcie przeciwko Śląskowi Wrocław, aktualnemu liderowi PKO Ekstraklasy. Do tej pory kibice nabyli już ponad 13 tysięcy wejściówek na to wydarzenie, a klub z Cichej nie ustaje w promowaniu kolejnych spotkań w „Kotle Czarownic”.

Maszyna do sprzedaży biletów ruszyła pełną parą 5 października. Początkowo miejsca na trybunach największego stadionu w regionie mogli sobie zagwarantować posiadacze karnetów na mecze Niebieskich w obecnym sezonie – ich liczba przekracza 5 tysięcy. Każdy z nich otrzymał kod rabatowy umożliwiający zakup do 10 biletów na mecz ze Śląskiem z 50% zniżką. Oferta jest skierowana wyłącznie do nowych fanów, którzy nie uczestniczyli w żadnym meczu chorzowian od lipca 2022. Z tej atrakcyjnej propozycji skorzystało już ponad 2 tysiące nowych zwolenników drużyny z Cichej.

Wykorzystując przerwę ligową, w ostatni piątek Ruch zaprezentował filmik promujący powrót drużyny do Chorzowa. Film, w którym wystąpił kapitan drużyny Tomasz Foszmańczyk, przysporzył drużynie dużej popularności i przyczynił się do wzrostu sprzedaży biletów. „Ten weekend pod względem sprzedaży wejściówek był dużo lepszy niż poprzedni”, przekazał nam Tomasz Ferens z Ruchu.

Klub Ruch Chorzów prowadzi intensywną kampanię promocyjną na mediach społecznościowych, motywując fanów do przybycia na inaugurację na Stadionie Śląskim. Informacje o zbliżającym się wydarzeniu dotarły także do wszystkich kibiców Niebieskich za pośrednictwem e-maili. Pracownicy i sympatycy klubu planują odwiedzić również wszystkie chorzowskie szkoły i przedszkola, gdzie mają zamiar rozdawać vouchery uprawniające do zakupu biletów ze znaczną zniżką. Dodatkowo, klub oferuje specjalne bilety rodzinne, dzięki którym dorosła osoba, kupująca bilet na mecz ze Śląskiem, może nabyć wejściówkę dla dziecka za pół ceny.