Przesunięcie daty Otwartych Mistrzostw Chorzowa w Tenisie Stołowym

Przesunięcie daty Otwartych Mistrzostw Chorzowa w Tenisie Stołowym

W pierwotnych planach, Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Tenisie Stołowym miały się rozegrać 14 października 2023 roku. Jednakże, ze względu na niewielką ilość zgłoszeń, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu postanowił przesunąć datę wydarzenia. Trwają zapisy na nowy termin zawodów.

12 listopada 2023 roku to nowa data Mistrzostw, które odbędą się w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu położonej przy ul. Dąbrowskiego 113 w Chorzowie. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 9:00, jednak decyzja ta może ulec zmianie w razie ponownego braku zainteresowania.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MORiS w Chorzowie, wszystkie osoby, które zdecydowały się na udział w turnieju pierwotnie zaplanowanym na październik, otrzymają zwrot wpisowego i zostaną powiadomione o zmianie terminu poprzez e-mail. W przypadku chęci uczestnictwa w nowym terminie, konieczne jest ponowne zapisanie się na zawody.

Mistrzostwa będą podzielone na kategorie wiekowe, rekreacyjną (dla początkujących) oraz otwartą. Możliwe jest jedynie zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Każdy z uczestników ma możliwość wyboru kategorii, w której chce rywalizować.

Uczestnicy mają możliwość jednoczesnego zgłoszenia się do dwóch kategorii – profesjonalnej lub rekreacyjnej oraz otwartej, która zostanie rozegrana na koniec turnieju i wyłoni najlepszego zawodnika. Jednakże, nie jest możliwe jednoczesne zgłoszenie się do kategorii wiekowej i rekreacyjnej. Opłata za udział wynosi 20 złotych od osoby za każdą wybraną kategorię.

Najwyżej ocenieni gracze w kategorii otwartej i wiekowej otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe – bony zakupowe do sklepu sportowego. Dla najlepszych zawodników w kategorii rekreacyjnej przewidziane są także statuetki i upominki – informuje MORiS.

Zgłoszenia na mistrzostwa będą przyjmowane do 10 listopada 2023 roku. Na dzień 12 października brakowało jeszcze ponad 60 chętnych do rywalizacji w każdej z kategorii.