Projekt „Śladami Dwóch Hut – Hutniczy Szlak Spacerowy” zmienia oblicze miasta

Projekt „Śladami Dwóch Hut – Hutniczy Szlak Spacerowy” zmienia oblicze miasta

Planuje się, że w ramach projektu „Śladami Dwóch Hut – Hutniczy Szlak Spacerowy”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego, na ścianach budynków w mieście zostaną umieszczone 4 murale o treści związanej z hutnictwem. Muzeum Hutnictwa, które sprawuje nadzór nad tym projektem, ogłosiło konkurs na zaprojektowanie i namalowanie tych murali.

Konkurs jest otwarty dla pełnoletnich osób fizycznych i prawnych, które mogą pochwalić się doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu murali. To ważna informacja dla firm oferujących usługi malowania murali oraz artystów i absolwentów szkół plastycznych. Kluczowe znaczenie ma tu doświadczenie, ale nie wystarczy tylko wspomnieć o wykonaniu podobnej pracy – konieczne jest jej odpowiednie udokumentowanie.

Muzeum Hutnictwa już rozpoczęło etap przyjmowania zgłoszeń. Pierwszym krokiem dla potencjalnych kandydatów jest dostarczenie wypełnionej Karty Zgłoszeniowej i Klauzuli RODO, a także listy zrealizowanych projektów, które potwierdzą ich doświadczenie. Wszystkie materiały zgłoszeniowe powinny zostać wysłane do godziny 15:00 dnia 25 sierpnia. Termin ten jest ostateczny i nie podlega negocjacjom!

Zwycięzca konkursu zostanie nagrodzony kontraktem na stworzenie czterech hutniczych murali według swoich projektów, które zwyciężyły w konkursie. Za ten trud wynagrodzenie wyniesie łącznie 100 tysięcy złotych brutto! Lokacje na które będą malowane murale zostały już wybrane – muzeum posiada wszelkie niezbędne zgody właścicieli nieruchomości i miejskiego konserwatora zabytków. Murale zostaną namalowane na budynkach znajdujących się przy Rynku oraz na ulicach: Armii Krajowej 49, Mielęckiego 29 i 16 Lipca 14.