Poznajemy ptaki podczas nadchodzącego spaceru po Skansenie w Chorzowie

Poznajemy ptaki podczas nadchodzącego spaceru po Skansenie w Chorzowie

Zainteresowani obserwacją ptaków będą mieli okazję do zbadania różnorodności gatunkowej naszego regionu podczas zbliżającego się wydarzenia. W Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” najbliższa niedziela przyniesie kolejny etnospacer o tematyce ornitologicznej.

Skansen w Chorzowie to miejsce wyjątkowe na lokalnej mapie, które umożliwia nie tylko poznanie sposobu życia ludzi z dawnych lat, ich codziennych zajęć i używanych narzędzi, ale także bliskie spotkanie z naturą, cieszenie się jej urokami oraz zapoznanie się z różnorodnością gatunkową zwierząt. Na terenie Parku Etnograficznego swoje stałe miejsce znalazły takie zwierzęta jak króliki, owce i kozy, jednak to ptactwo stanowi szczególną atrakcję tego miejsca.

Głównymi bohaterami organizowanego w Muzeum etnospaceru będą właśnie ptaki, których obserwacja zostanie przeprowadzona po raz drugi. Wydarzenie to zaplanowane jest na zbliżający się weekend. Organizatorzy zapraszają na spacer z tematyką ornitologiczną 3 marca (w niedzielę) o godzinie 12:00, aby uczcić początek marca i nadchodzącą wiosnę. Skansen stanowi doskonałe miejsce do obserwacji ożywionej przyrody, zwłaszcza ptaków wracających po zimowej przerwie.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Skowrońska-Ochmann, członkini Górnośląskiego Koła Ornitologicznego, edukatorka w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie i przewodniczka po Nikiszowcu. Po spacerze uczestników czeka dodatkowa niespodzianka – warsztaty manualne.