Pożar na izbie przyjęć szpitala w Chorzowie – szybka reakcja straży pożarnej i personelu

Pożar na izbie przyjęć szpitala w Chorzowie – szybka reakcja straży pożarnej i personelu

Wczesnym rankiem 29 marca miało miejsce zdarzenie w izbie przyjęć szpitala położonego przy ulicy Strzelców Bytomskich w Chorzowie, gdzie wybuchł pożar. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, do placówki medycznej skierowanych zostało kilka zastępów straży pożarnej. Niestety, przez całe przedpołudnie tego dnia izba przyjęć pozostawała zamknięta dla pacjentów, jednak szpital deklaruje, że będzie dążył do jak najszybszego wznowienia działalności tej jednostki.

Około godziny 7:14 rano 29 marca na izbie przyjęć przy ulicy Strzelców Bytomskich doszło do pożaru. Komenda Miejska Straży Pożarnej poinformowała nas, że na miejsce zdarzenia skierowane zostały aż pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Sprawna reakcja służb była możliwa dzięki instalacji monitoringu pożarowego na terenie izby przyjęć, który automatycznie przekazał zgłoszenie o zagrożeniu do właściwych jednostek.

Zdaniem Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Chorzowie, prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było nieumyślne wzniecenie ognia przez jedną z pacjentek szpitala. Zanim jednak strażacy dotarli na miejsce, dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji personelu medycznego, ogień został już ugaszony. Tym samym uniknięto większych strat materialnych i zagrożenia dla zdrowia i życia pacjentów oraz pracowników szpitala.