Pomocna dłoń młodych wolontariuszy: Uczniowie technikum z Tarnowskich Gór obdarowali dzieci z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

Pomocna dłoń młodych wolontariuszy: Uczniowie technikum z Tarnowskich Gór obdarowali dzieci z Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

Uczniowie z tarnogórskiego Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie (ZSChMiO) podjęli inicjatywę, aby dodać nieco radości do życia najmłodszych pacjentów szpitala w Chorzowie. W ramach tej akcji, młodzież odwiedziła placówkę medyczną i wręczyła maluchom specjalnie przygotowane prezenty.

Wizyta delegacji z tarnogórskiego Chemika w Oddziale Niemowlęcym i Patologii Noworodka chorzowskiego Zespołu Szpitali Miejskich przyniosła wiele radości małym pacjentom. Jak podał szpital na swoim profilu społecznościowym, wizyta ta pomogła rozweselić jego młodych podopiecznych.

Dzieci otrzymały kolorowe poduszki w kształcie emotikon, które zostały ręcznie uszyte przez uczniów drugiej klasy tarnogórskiej szkoły. Po ukończeniu nauki, ci młodzi ludzie zostaną technikami ortopedami. Ale poduszki to nie jedyny prezent – uczniowie pomyśleli także o rodzicach małych pacjentów.

Na Oddziale, oprócz kolorowych poduszek, rodzice otrzymali szydełkowe robaczki, które zostały wykonane przez uczniów ZSChMiO w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Bogusławy Mikołajczyk. Projekt „Szydełkiem i sercem – na przerwie”, w ramach którego powstały te pluszaki, cieszył się dużym zainteresowaniem.

Szpital w Chorzowie wyraził swoją wdzięczność za wizytę i prezenty, publikując na swoich stronach mediów społecznościowych podziękowania dla uczniów i nauczycieli z ZSChMiO.

Jednak obdarowanie dzieci kolorowymi poduszkami to nie jedyna inicjatywa mająca na celu dodanie odrobiny radości do codziennego życia małych pacjentów szpitala w Chorzowie. Wcześniej szpital organizował już sesje papugoterapii, podczas których dzieci miały okazję spędzić czas z przyjazną papugą ara o imieniu Keira.