Policjantka z Chorzowa mistrzynią kolarstwa

Policjantka z Chorzowa mistrzynią kolarstwa

Funkcjonariuszka z Chorzowa została niedawno Mistrzynią Polski Policji w kolarstwie szosowym, zdobywając łącznie trzy medale na zawodach, które odbyły się w powiecie myślenickim. Posterunkowa Martyna Klekot, która na co dzień pracuje w Oddziale Patrolowo-Interwencyjnym chorzowskiej „jedynki”, znakomicie wypadła w zawodach.

W powiecie myślenickim (woj. małopolskie) odbył się amatorski wyścig kolarstwa szosowego „Majka Gran Fondo”, podczas którego rywalizowano o tytuły Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu masowego. W wyścigach tych uczestniczył również Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster oraz wielu innych funkcjonariuszy.

Pierwszy dzień zawodów obejmował 20-kilometrową jazdę indywidualną na czas. Zarówno start jak i meta usytuowane były w centrum Dobczyc. W kategorii kobiet najlepiej wypadła Martyna Klekot, na co dzień policjantka w chorzowskiej jedynce.

Martyna pasjonuje się kolarstwem od młodości, startując w swoim pierwszym wyścigu w wieku 12 lat. Od tego czasu zgromadziła kilkanaście medali mistrzostw Polski, a w 2014 roku została koronowana na Akademicką Mistrzynię Świata. Poza kolarstwem do jej zainteresowań należy skydiving, windsurfing oraz strzelectwo.