Podróże edukacyjne do przyszłości zawodowej w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Podróże edukacyjne do przyszłości zawodowej w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Przygotujcie się na festiwal kariery i kształcenia, który odbędzie się 8 i 9 kwietnia w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Wydarzenie to przyciąga renomowane uczelnie techniczne z całego kraju oraz przedsiębiorstwa z sektora metalurgicznego i koksowniczego.

Targi zostały skonstruowane głównie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, z myślą o ich przyszłym rozwoju kariery. To wyjątkowe wydarzenie łączy naukę i technologię, prezentując perspektywy zawodowe dla przyszłych pracowników przemysłu. Wizje te będą prezentowane zarówno na stanowiskach promocyjnych wystawców, jak i podczas interaktywnych wykładów, warsztatów, pokazów maszyn, prezentacji produktów czy nawet wycieczek do działających zakładów.

Program zapewnia m.in. warsztaty projektowania za pomocą programów CAD i skanowania 3D, pokazy tajników tworzenia prototypów przy użyciu nowatorskich technologii przestrzennych, demonstracje tradycyjnego procesu bicie monet, interaktywne wykłady o powiązaniach między nicią chirurgiczną a samochodem Tesla lub hutą a smartfonem. Ponadto, będzie można dowiedzieć się o roli ognia w rozwoju cywilizacji, uczestniczyć w eksperymentach pirotechnicznych, zapoznać się z tajemnicami silnika odrzutowego największego samolotu pasażerskiego Airbus A380, a także podziwiać spektakularne pokazy formowania i odlewania.

Wśród prezentujących swoją ofertę na targach znajdą się między innymi Politechnika Śląska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Częstochowska oraz Akademia Śląska. Uczniowie będą mieli również możliwość spotkania z przedstawicielami największych producentów stali nie tylko z Europy, ale i z całego świata.

Celem wydarzenia jest uświadomienie młodym ludziom znaczenia nowoczesnej inżynierii materiałowej w kształtowaniu aktualnych trendów w elektronice, elektrotechnice, energetyce, lotnictwie, motoryzacji, budownictwie i medycynie.