Planetarium Śląskie świętuje Dzień Ziemi: od początków wszechświata do naszej planety

Planetarium Śląskie świętuje Dzień Ziemi: od początków wszechświata do naszej planety

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, Planetarium Śląskie przygotowało bogaty program pełen warsztatów, pokazów i wykładów. Pierwsze z nich zaplanowano na nadchodzącą sobotę, a kolejne odbędą się w ciągu najbliższego miesiąca.

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który stanowi doskonałą okazję do głębszego zastanowienia się nad przyszłością naszej planety i organizacji eventów związanych z ekologią. Planetarium Śląskie nie pozostaje w tyle i oferuje swoim gościom szereg atrakcji.

Organizatorzy zapowiadają, że do końca tego miesiąca będziemy mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach, imprezach i atrakcjach dotyczących Ziemi. Umożliwią one spojrzenie na naszą planetę z perspektywy kosmosu i odpowiedzenie na wiele istotnych pytań. Organizatorzy powiedzieli: „Jak powstała Ziemia? Co kryje się w jej wnętrzu? Jak powstaje pogoda? Jaki wpływ ma na nas najbliższa gwiazda?”

Pierwsze z trzech zaplanowanych wydarzeń odbędzie się 13 kwietnia. Wtedy to na tarasie Planetarium oraz w obserwatorium odbędą się pokazy obserwacji Słońca, Jowisza i Księżyca. Tego dnia odbędą się także warsztaty „Ale faza – rzecz o Księżycu”, a wieczór upłynie pod znakiem koncertu Basi Janygi i jej zespołu. W kolejnym tygodniu, 20 kwietnia, przewidziano wykłady na temat wody i klimatu Ziemi, które poprowadzą specjaliści z Planetarium. Natomiast 27 kwietnia nastąpi główna część obchodów Dnia Ziemi – wydarzenie pod nazwą „Od wielkiego wybuchu do planety”. Uczestnicy będą mogli uczestniczyć w wykładach, seansach, grze terenowej dla rodzin oraz koncercie jazzowym.