Pijany mężczyzna doprowadził do pożaru budynku w Chorzowie

Pijany mężczyzna doprowadził do pożaru budynku w Chorzowie

Pożar w Chorzowie: W piątek, 19 maja 2023 r., w godzinach popołudniowych, nietrzeźwa osoba wywołała pożar w kompleksie mieszkaniowym. W wyniku zdarzenia ewakuowano dwunastu mieszkańców budynku. Chorzowskie organy ścigania ujawniły, że sprawca był wcześniej karany i poszukiwany listem gończym. Mężczyzna został osadzony w więzieniu i pozostanie tam przez kilka miesięcy, ponieważ jego sprawa jest badana przez władze i specjalistę w celu ustalenia dokładnych szczegółów zdarzenia. Może mu grozić maksymalnie dziesięć lat za kratkami.

Pożar wybuchł w miejscu zamieszkania sprawcy
Chorzowska policja podaje, że do zdarzenia z udziałem 50-letniego mężczyzny doszło w piątek 19 maja 2023 roku o godzinie 17:15 w budynku mieszkalnym przy ulicy Kalidego. W mieszkaniu mężczyzny doszło do nieumyślnego zaprószenia ognia, co zwykle ma miejsce, gdy jakiś przedmiot zapali się od żaru lub iskier.

Mieszkaniec mieszkania wyjaśnił, że zdarzenie miało miejsce, gdy mężczyzna przygotowywał obiad i zasnął. Funkcjonariusze organów ścigania potwierdzili, że sprawca był nietrzeźwy, ponieważ badanie alkomatem wykryło ponad dwa promile alkoholu w jego krwiobiegu. Podczas akcji ratunkowej i gaszenia pożaru wszystkich dwunastu mieszkańców budynku wyprowadzono w bezpieczne miejsce. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.