Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej Nadzieja korzystają już z nowo wybudowanej windy zewnętrznej

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej Nadzieja korzystają już z nowo wybudowanej windy zewnętrznej

Dom Pomocy Społecznej (DPS) Nadzieja, położony w Chorzowie, ucieszył swoich pensjonariuszy nowym udogodnieniem. Od teraz mogą oni bezpiecznie dostać się do ogrodu dzięki nowo wybudowanej windzie zewnętrznej. To innowacyjne rozwiązanie, które oficjalnie oddano do użytku we wtorek, umożliwi osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi swobodny dostęp do malowniczego zakątka DPS.

Historia tego Domu Pomocy Społecznej jest długa i pełna zmian. Pierwsze kroki DPS Nadzieja stawiał na początku drugiej dekady XX wieku pod nazwą „Dom Obywatelski Miasta Królewska Huta”. Była to pierwsza placówka tego typu w Chorzowie. Obecnie jako DPS Nadzieja, placówka nieustannie kontynuuje swoją misję pomagania potrzebującym. Z oferty domu skorzystać mogą kobiety i mężczyźni – łącznie przygotowano dla nich 60 miejsc pobytowych. Dodatkowo pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną, rehabilitację, terapię zajęciową oraz wsparcie psychologiczne.

Z powodu pandemii wiele prac w DPS Nadzieja zostało przerwanych. Jednak nie skutkowało to zahamowaniem inwestycji ulepszających standard życia pensjonariuszy. Dowodem na to jest właśnie winda zewnętrzna, której uroczyste otwarcie odbyło się 12 marca. Koszt tej inwestycji wyniósł 620 tysięcy złotych.

Zainstalowana winda stanowi istotne udogodnienie dla podopiecznych DPS, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich. Dzięki niej mają oni teraz łatwy dostęp do ogrodu, z poziomu „0” budynku. To krok ku poprawie ich komfortu i samodzielności.