Parkowanie zgodnie z przepisami warunkiem płynności ruchu miejskiego

Parkowanie zgodnie z przepisami warunkiem płynności ruchu miejskiego

Ruch miejski zakłócony, ulica zamknięta dla komunikacji – to konsekwencje niezgodnego z przepisami pozostawiania auta. Pragniemy zaapelować o przestrzeganie zasad parkowania, co nabiera szczególnego znaczenia w okresie obchodów Dnia Wszystkich Świętych.

Obraz prezentuje niewłaściwie zaparkowany samochód oraz interweniujących strażników prawa.
Fotografia ukazuje nałożoną grzywnę.
Opisywane zdarzenie miało miejsce w przeszły weekend na ulicy Powstańców. Pani mieszkająca w Siemianowicach Śląskich była spóźniona i nie potrafiła zaparkować blisko miejsca docelowego swojej podróży. Zdecydowała więc pominąć znak zakazujący zatrzymywania się i umieścić swój pojazd na chodniku. Pomijając fakt ignorowania znaku drogowego, sposób, w jaki samochód został zaparkowany, uniemożliwił innym użytkownikom dróg – między innymi publicznej komunikacji– swobodny przejazd. Na szczęście funkcjonariusze policji szybko ustalili właściciela volkswagena i skontaktowali się z nim. Mieszkanka Siemianowic Śląskich podjęła działanie i przeparkowała samochód. Za blokowanie ruchu, 21-letnia kobieta została ukarana grzywną w wysokości 500 zł, a na jej koncie punktów karnych przybyło 8.

Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie zasad parkowania. W nadchodzących dniach, kiedy możemy spodziewać się zwiększonego ruchu wokół cmentarzy, jest to szczególnie ważne. Warto zapamiętać, że oprócz grzywny, kierowca, który stworzy zagrożenie lub utrudni ruch poprzez niewłaściwe parkowanie, może liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z holowaniem jego pojazdu.