Nowo przyjęci strażacy w Chorzowie złożyli uroczyste ślubowanie podczas zbiórki

Nowo przyjęci strażacy w Chorzowie złożyli uroczyste ślubowanie podczas zbiórki

Niedawno przeszły tydzień był szczególnym okresem dla chorzowskiej jednostki straży pożarnej. W tym czasie, w Komendzie straży pożarnej, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – uroczysta zbiórka dedykowana nowo przyjętym członkom służby. Podczas tego ważnego dla każdego strażaka momentu, wszyscy nowi funkcjonariusze składali oficjalne ślubowanie.

Ślubowanie to nie tylko rytuał, ale przede wszystkim symbol początku służby w straży pożarnej. Jest to wydarzenie, które wzmacnia świadomość zawodową i poczucie przynależności do tej niezwykle ważnej społeczności.

Wydarzenie to odbyło się w czwartek, 30 listopada, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zlokalizowanej w Chorzowie. Uroczystego ślubowania od nowych członków korpusu przyjął komendant st. bryg. Arkadiusz Labocha.

Uroczystość ta była również doskonałą okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe. Awanse te były związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, co dodatkowo podkreślało wagę i uroczysty charakter tego dnia.