Nowe technologie w centrum uwagi: Tydzień innowacji na Uniwersytecie Śląskim

Nowe technologie w centrum uwagi: Tydzień innowacji na Uniwersytecie Śląskim

Podczas odbywającego się na terenie kampusu uniwersyteckiego Tygodnia Nowych Technologii, studenci i goście będą mieli okazję do wzięcia udziału w pokazach naukowych z dziedziny fizyki, inżynierii materiałowej i biomedycznej, które odbędą się w specjalnie przygotowanych namiotach. | Źródło: UŚ

Miasta takie jak Katowice, Chorzów oraz Sosnowiec zamienią się na czas trwania wydarzenia w prawdziwe centrum innowacyjności. To wszystko za sprawą Uniwersytetu Śląskiego i jego akcji „50 tygodni w mieście nauki”.

Impreza kierowana jest zarówno do miłośników nowoczesnych technologii, jak i tych, którzy dopiero chcieliby zgłębić tajniki tej dziedziny. Rozpocznie się ona w niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku, na terenie Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego, przy ulicy 75 Pułku Piechoty 1 w Chorzowie. Głównym punktem programu będzie Piknik z Nowymi Technologiami.

Od godziny 10:00 do 14:00 goście będą mogli zwiedzić wystawę zatytułowaną „Accelerating Science”, która w całości poświęcona jest działalności ośrodka badawczego CERN i ich niezwykłemu Wielkiemu Zderzaczu Hadronów.

„Accelerating Science” to ekscytujące przedstawienie świata fizyki cząstek elementarnych, które odbędzie się w budynku SMCEBI w Chorzowie. Wyjątkowe kapsuły wystawy zawierają między innymi gabinet fizyki teoretycznej oraz ciekawe miejsce dla najmłodszych. Interaktywne punkty, prezentacje eksperymentów oraz spotkania z naukowcami pozwolą gościom na lepsze zrozumienie najnowszych odkryć w tej fascynującej dziedzinie nauki, odsłaniając tajemnice mikrokosmosu – zachęcają organizatorzy.

Dodatkowo, do godziny 16:00 będą miały miejsce wykłady i warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Na terenie kampusu uniwersyteckiego zostaną także rozmieszczone namioty naukowe, w których odbywać się będą pokazy z dziedziny fizyki, inżynierii materiałowej oraz biomedycznej.