Nowe obostrzenia, które pojawią się już od 15 grudnia

Nowe obostrzenia, które pojawią się już od 15 grudnia

Uchwalono zasady dla nowych obostrzeń. Wkrótce będziemy mogli spodziewać się nauki zdalnej, zamykania klubów i obowiązków szczepień. Adam Niedzielski na ostatniej konferencji poinformował o obowiązku szczepień. Obostrzenia, nad którymi ostatnio pracował rząd będą wprowadzane jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Wspomniana konferencja prasowa odbyła się dokładnie 7 grudnia. Praca rządu nad ustaleniem dotyczących obostrzeń miała miejsce ze względu na nagłe skoki zachorowań na koronawirusa. Obostrzenia nie były jednak tajemnicą, ponieważ już wcześniej zapowiadał je Mateusz Morawiecki.

Nadchodzące restrykcje mają dotyczyć przede wszystkim osób, które nie chciały zdecydować się na szczepienie. Wielu obywateli zastanawia się teraz, w jaki sposób będą wyglądały ich następne święta Bożego Narodzenia. Wszystko ze względu na kolejną falę postępującego koronawirusa. Trzeba przyznać, że w przypadku obostrzeń rząd potrafił dotrzymać słowa. Już kilka miesięcy temu zapowiadali, że restrykcje dla niezaszczepionych mogą wzrosnąć. Ostatecznie tak jak powiedzieli, tak się stało.

Ze względu na wysoką zachorowalność na koronawirusa, którą wykazały testy, mamy kolejne rozporządzenie w sprawie obostrzeń

Warto również zwrócić uwagę na to, że nie tylko w Polsce jest coraz więcej obostrzeń dotyczących koronawirusa. Przykładowo, jeżeli planujecie wyjazd na Słowację, musicie mieć się na baczności. Jest tam coraz więcej ograniczeń koronawirusowych.

Minister Niedzielski w trakcie ostatniej konferencji prasowej, gdzie przedstawiał informacje dotyczące obostrzeń, wygłaszał przemowę zdalnie. Konferencja została zorganizowana w formie internetowej, aby ograniczyć kontakt między politykami biorącymi udział w zgromadzeniach.

Z przemówienia dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że Polska odnotowuje coraz więcej zakażeń koronawirusem. Dodatkowo wykryto na świecie nową odmianę mutacji tego wirusa. Politycy zwracają uwagę na to, że obecny wzrost zakażeń utrzymuje się w liczbie nawet 23 000 dziennie. Taki wskaźnik utrzymuje się od ponad 2 tygodni. Minister Niedzielski uznał, że na ten moment konieczne jest wprowadzenie większych obostrzeń, aby ustabilizować sytuację w kraju. Na razie zostały przygotowane rozporządzenia dotyczące kilku obszarów w Polsce.