Nocleg na plaży – urokliwa przygoda, czy drogie ryzyko?

Nocleg na plaży – urokliwa przygoda, czy drogie ryzyko?

Tanie wakacje, letnia przygoda i urok nocowania na plaży – to wszystko brzmi jak doskonały plan. Jednak dla trzech mężczyzn, którzy postanowili spędzić noc na plaży w Stogach, doświadczenie okazało się gorzkie. Rankiem zostali pociągnięci do odpowiedzialności za swoją decyzję i musieli zapłacić mandat w wysokości 300 zł.

Choć nocowanie w namiocie na plaży może wydawać się niezobowiązującą zabawą, jest to działanie nielegalne. Zaskakujące może być jednak to, że jeśli trzej mężczyźni zdecydowaliby się spędzić noc pod gołym niebem bez namiotu, nie zostaliby ukarani mandatem.

W dodatku, zgodnie z artykułem 81 kw, zabronione jest również przebywanie na wydmach. Osoba łamiąca ten przepis może zostać ukarana grzywną w wysokości 50 zł. Biwakowanie na wydmach jest karane dodatkowym mandatem w wysokości 300 zł.

Dodatkowo, przepisy lokalne również mają swoje zastosowanie. Według Dziennika Urzędowego Województwa Pomorskiego, z dnia 5 maja 2014 roku, na wydmach, plażach i klifach zabrania się między innymi biwakowania i plażowania bez uzyskania zezwolenia Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku.

Odpowiedź na pytanie – czy można spać w namiocie na plaży? – jest jasna i prosta. Biwakowanie na plaży w namiocie jest nielegalne i może skutkować karą grzywny.