Na Stadionie Śląskim odbyło się sprzątanie śmieci po sylwestrowej zabawie

Na Stadionie Śląskim odbyło się sprzątanie śmieci po sylwestrowej zabawie

Organizatorzy sprawnie zajęli się wysprzątaniem śmieci, które zalegały na stadionie w Chorzowie. Pomimo tego, że po zabawie sylwestrowej pozostało tutaj mnóstwo śmieci, butelek i pozostałości po produktach spożywczych, Wszyscy doceniają to, że już następnego ranka teren został sprawnie wysprzątany przez organizatorów zabawy. Z całą pewnością nikt nie może mieć pretensji do organizatorów tej zabawy na Śląsku tak jak w ubiegłym roku. Ponieważ tym razem w piorunującym tempie oczyścili wszelkie pozostałości po imprezie.

Pamiętajmy również o tym, że sylwester z Polsatem, czyli zabawa organizowana przez telewizję zebrała łącznie ponad kilka tysięcy uczestników imprezy. Wstępne wyliczenia pozwoliły nam oszacować, że na imprezie w szczytowym momencie mogło znajdować się nawet 40 000 osób. Na scenie w Chorzowie zagościły największe gwiazdy i zagrały dla nas z okazji nadchodzącego nowego roku. Mnóstwo ludzi bawiło się do białego rana i nie oszczędzało tego, w jaki sposób wyglądał stadion. Na szczęście organizator szybko doprowadził lokalizację do porządku. Tymczasem warto wspomnieć o tym, że wkrótce w Płońsku powstanie nowy stadion.

Na szczęście organizatorzy stanęli na wysokości zadania i niezwykle szybko uporali się z pozostawionymi przez imprezowiczów nieczystościami

Organizatorzy doskonale poradzili sobie nie tylko podczas samego zorganizowania imprezy, na której bawiło się mnóstwo osób. Kiedy reporterzy pragnęli skonfrontować to, co obiecali organizatorzy, przybyli o poranku na stadion. Okazało się, że jest tam względnie czysto. Organizatorzy w błyskawicznym tempie zajęli się posprzątaniem okolicy. O poranku mogliśmy tam zastać jedynie kilka porozrzucanych w kilku miejscach butelek alkoholu. To naprawdę niewiele śmieci, biorąc pod uwagę, że skala imprezy była ogromna.

Kilkadziesiąt tysięcy osób bawiło się w tej lokalizacji. Dlatego też nie mogliśmy oczekiwać perfekcyjnej czystości. Możemy uznać, że organizatorzy świetnie poradzili sobie z zadaniem i oczyścili stadion w miarę możliwości. Pragniemy również zwrócić uwagę na to, że oczyszczenie stadionu po sylwestrowej zabawie nie zawsze było tak oczywistą czynnością. Ponieważ zdarzyły się momenty, gdzie stadion pozostawał zaśmiecony przez dłuższy okres. Na przykład podczas podobnego eventu, który został zorganizowany w 2020 roku. Stadion był zaśmiecony jeszcze przez dłuższy czas. Tym razem jednak organizacja spisała się na medal. Kiedy weszliśmy na stadion, naprawdę trudno było rozpoznać, że ktoś imprezował na nim jeszcze poprzedniego dnia.