MORiS Chorzów zapowiada stworzenie strefy fitness przy Placu Powstańców

MORiS Chorzów zapowiada stworzenie strefy fitness przy Placu Powstańców

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu (MORiS) w Chorzowie poinformował o planach przekształcenia niewykorzystanych jeszcze pomieszczeń w obiektach spod znaku MORiS, znajdujących się przy Placu Powstańców, w nowoczesne centrum fitness. Działania związane z tym projektem dobiegają krytycznego punktu, gdyż rozpoczęto już poszukiwania wykonawcy prac remontowych.

Planowane prace obejmują gruntowną modernizację przestrzeni pokrywającej prawie 150 metrów kwadratowych. Głównym punktem nowej strefy fitness ma być przestronna sala do ćwiczeń, mogąca jednocześnie przystosować do swoich potrzeb aż 25 uczestników. Dodatkowo, na terenie obiektu powstanie również obszerna strefa szatniowo-sanitarna. Przewiduje się, że głównym motywem kolorystycznym nowych wnętrz będzie odcień miętowy.

Zespół MORiS wyraził nadzieję, że nowe inwestycje przyciągną do korzystania z ich usług nie tylko stałych bywalców, ale i zupełnie nowych klientów, poszukujących odpowiednich dla siebie form aktywności fizycznej. Jako instytucja, chcą stworzyć ofertę dopasowaną do potrzeb wszystkich potencjalnych użytkowników i z tego powodu apelują do publiczności o podzielenie się swoimi pomysłami na to, jakie formy zajęć mogłyby się odbywać w ramach nowo powstałej strefy fitness – czytamy w oficjalnym oświadczeniu MORiSu.