Młoda dziewczynka została potrącona w Chorzowie

Młoda dziewczynka została potrącona w Chorzowie

Doszło do poważnego wypadku w Chorzowie. Dziewczynka w wieku dziewięciu lat została potrącona przez samochód w środku miasta. Z najnowszych informacji dowiadujemy się, że dziewczynka przechodziła w oznakowanym przejściu dla pieszych, gdzie została potrącona. Na ten moment policja przygląda się sprawie i stara się ustalić przyczyny wypadku. Zbierają również materiały dowodowe, aby ocenić sytuację. Do tego niebezpiecznego wydarzenia doszło w biały dzień na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Kierowca potrącił dziewięcioletnie dziecko w środku dnia. Aktualnie sprawa jest w toku. Policja dokłada wszelkich starań do tego, aby dowiedzieć się, w jakich okolicznościach doszło do tego niebezpiecznego wypadku. Dziewczynka została potrącona na pasach przy ulicy Kościuszki. Na ten moment policjantom udało się ustalić, że sprawcą zdarzenia jest mężczyzna w wieku 61 lat. Dziewczynka po potrąceniu doznała urazu prawej nogi. Z tego powodu musiała zostać hospitalizowana. Szczegóły wypadku są ustalane przez policjantów z Chorzowa.

Ostatnio doszło też do poważnego wypadku w Warszawie. Pędzący pociąg potrącił kobietę https://terazwarszawa.pl/smiertelny-wypadek-niedaleko-stacji-kolejowej-mlawa-miasto-pociag-pendolino-potracil-kobiete/.

Wypadek miał miejsce w zeszły wtorek, dokładnie o godzinie 17

Apelujemy o to, aby wszyscy przestrzegali swoje dzieci o potencjalnym zagrożenia, które codziennie czai się na nich na każdej ulicy. Warto również Przypomnieć rodzicom o tym, aby pilnowali swoich pociech, gdy tylko mają taką możliwość. Co najważniejsze, policja zwraca także uwagę kierowcom, aby nie podejmowali próby brawurowej jazdy w miejscach, które nie są do tego przystosowane. Ze względu na ostatnie zdarzenie mała dziewczynka trafiła do szpitala ze złamaną nogą, jednak pamiętajmy o tym, że takie wypadki bardzo często mogą zakończyć się o wiele poważniejszymi finałami, czego bardzo byśmy nie chcieli.

Kierowcy muszą mieć na uwadze to, że są odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także odpowiadają za zdrowie i życie innych osób, które uczestniczą w ruchu drogowym. Dlatego też powinni szczególnie mieć się na baczności, gdy prowadzą samochód. Moment nieuwagi może przerodzić się w poważną tragedię. Nadmierna prędkość potrafi być śmiertelna nie tylko dla samego kierowcy, ale także dla innych uczestników ruchu.