Mistrzostwa Europy IISA w Zimowym Pływaniu: Lodowi pływacy z Chorzowa dopełniają triumf

Mistrzostwa Europy IISA w Zimowym Pływaniu: Lodowi pływacy z Chorzowa dopełniają triumf

Początek lutego zaowocował rozpoczęciem Mistrzostw Europy IISA w Zimowym Pływaniu, które miały miejsce na rumuńskiej ziemi. Polskę reprezentowała ekipa, która dzięki swojemu wysiłkowi i umiejętnościom, zgarnęła ponad 100 medali, a wśród nich chlubić się może grupa zawodników pochodzących z Chorzowa.

Odbywające się od 1 do 4 lutego w Oradei, rumuńskim mieście, Mistrzostwa Europy IISA w Zimowym Pływaniu przyciągnęły blisko 400 sportowców z 27 różnych krajów. Ich celem było nie tylko rywalizowanie, ale przede wszystkim zdobycie tytułu Mistrza Europy. Wymagało to od nich doskonałej kondycji fizycznej, znakomitej wytrzymałości oraz niebywałej odporności na ekstremalnie niskie temperatury, bowiem pływanie lodowe definiuje się przez zmagania w wodzie o temperaturze nieprzekraczającej 5°C.

Polscy reprezentanci zdołali przywieźć do kraju ponad 100 medali, co jest dowodem naszej siły w tej niełatwej dyscyplinie sportowej. Szczególnie cieszy fakt, że w kategorii OPEN udało nam się zdobyć aż 22 medale! To wyjątkowe zwycięstwo podkreśla, jak silni jesteśmy w pływaniu lodowym.