Mecz charytatywny w celu wsparcia schroniska dla psów

Mecz charytatywny w celu wsparcia schroniska dla psów

Na co dzień dziennikarze i samorządowcy z Chorzowa znajdują się po przeciwnych stronach mikrofonu. Jednak 18 marca staną twarzą w twarz w hali MORiS, by wesprzeć schronisko dla bezdomnych zwierząt. Wstęp na imprezę nie będzie płatny, a uczestnicy będą mogli zakupić cegiełkę lub przekazać niezbędne artykuły na rzecz placówki.

Podczas zwykłej rozmowy z kamerzystą i dziennikarzem lokalnego portalu, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Chorzowie wpadł na pomysł meczu dziennikarzy z samorządowcami. Ponieważ jest związany z oboma światami, pomyślał, że dobrym pomysłem będzie zorganizowanie meczu charytatywnego, którego celem będzie wsparcie lokalnej instytucji, a konkretnie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W tym meczu weźmie udział dwóch dziennikarzy z ich drużyny, a po ich treningu można się spodziewać, że będzie to zacięta walka. Choć nie chcą, by rządowcy przegrali, będą kibicować medialnej drużynie, zwłaszcza na rzecz chorzowskich psów i kociąt ze schroniska.

Wstęp na miejsce imprezy jest bezpłatny. Cała afera organizowana jest w ramach inicjatywy charytatywnej. Można kupić cegiełkę na wsparcie schroniska dla bezdomnych psów i kotów w Chorzowie lub przynieść niezbędne zapasy, w tym karmę.