Kolizja na Drogowej Trasie Średnicowej spowodowana przez nieprawidłową zmianę pasa ruchu

Kolizja na Drogowej Trasie Średnicowej spowodowana przez nieprawidłową zmianę pasa ruchu

Śledczy z Chorzowa doszli do wniosku, że wypadku, który miał miejsce na lokalnym odcinku Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ), przyczyniła się nieodpowiednia zmiana pasa ruchu. W wyniku tego incydentu, który miał miejsce wczoraj, nikt nie odniósł obrażeń, choć doszło do znacznych szkód materialnych. Sprawcy kolizji nałożono grzywnę.

W dniu poprzednim, krótko po godzinie 10:00, na DTŚ doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Mundurowi z chorzowskiej jednostki drogówki ustalili, że 53-letni obywatel Świętochłowic, który poruszał się ciężarowym Mercedem, niewłaściwie zmienił pas ruchu. Jego niedbałość doprowadziła do stłuczki z osobowym autem marki Skoda. Mimo iż pojazd osobowy został znacząco uszkodzony, to na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Mężczyzna odpowiedzialny za spowodowanie wypadku dostał mandat na kwotę 2000 złotych, a także 10 punktów karnych na swoim koncie.

Chorzowska policja apeluje i przypomina o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego. Przy zmianie pasa ruchu kierowca powinien zachować zasady ostrożności. Kierowca ma prawo do zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, ale tylko pod warunkiem zachowania ostrożności, ustąpienia pierwszeństwa pojazdom jadącym po pasie ruchu, na który planuje wjechać, a także odpowiedniego i wcześniejszego sygnalizowania zamiaru zmiany pasa za pomocą kierunkowskazu. Sygnalizowanie powinno być natychmiastowo zakończone po wykonaniu manewru.