Kibice Ruchu Chorzów wymyślili nietypowy sposób na protest

Kibice Ruchu Chorzów wymyślili nietypowy sposób na protest

Od lat ciągnie się protest kibiców zespołu Ruch Chorzów, którzy nadal domagają się obiecanego przez polityków stadionu, który miał zostać zbudowany w ich ukochanym mieście. Tym razem wymyślili całkiem efektowny i nietypowy sposób na protestowanie, ponieważ postanowili protestować na Time Square w Nowym Jorku. Domagali się w tym miejscu, aby nareszcie ktoś zajął się wybudowaniem nowego stadionu dla Ruchu Chorzów. Kibice klubu sportowego chcieli wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie sprawą i tym razem zorganizowali protest na Time Square.

Kibice ostatnio protestowali w Chorzowie. Dla lepszych efektów i zasięgu postanowili zorganizować protest w Nowym Jorku. Tym sposobem mogliśmy obejrzeć wideo nagrane z Time Square, gdzie grupy kibiców pokazywali transparenty, na których domagali się budowy obiecanego stadionu dla ich klubu. Fani Ruchu Chorzów przygotowali transparenty dotkliwie atakujące polityka, który obiecywał budowę stadionu dla klubu sportowego i ostatecznie nie dotrzymał słowa. W centrum Manhattanu zebrało się około stu kibiców oddanych klubowi. Protest wyglądał podobnie do tych organizowanych w centrum Chorzowa.

Piłkarze klubu nadal grają na stadionie, który został wybudowany w 1935 roku, kibice domagają się spełnienia obietnic

Obietnice wyborcze nadal nie zostały spełnione, pomimo tego, że stadion dla Ruchu Chorzów został obiecany już dawno temu. W odpowiedzi na te liczne i w dodatku nasilające się protesty prezydent Kotala zwrócił uwagę na to, że miasta Chorzów tak naprawdę nie stać na wybudowanie nowego stadionu. Jednak jeżeli to fundusze okazały się kłopotem, dlaczego zatem prezydent postanowił obiecać kibicom, że taki stadion w przyszłości powstanie? Była to jedna z głównych obietnic wyborczych, która ostatecznie nie zostanie spełniona.

Kibice zwracają uwagę na to, że brak nowoczesnego stadionu znacznie hamuje rozwój drużyny piłkarskiej, które przyczyniła się do rozwoju zawodowej piłki nożnej w całej Polsce. Dlatego też takie kłamstwo ze strony polityka jest teraz rozliczane przez osoby związane z Ruchem Chorzów. Piłkarze Ruchu kilkukrotnie odbudowywali swoje zasługi po spadkach. Do roku 1989 zdobyli 14 tytułów mistrza. Niestety po tym roku nie udało im się osiągnąć ponownie tytułu mistrzowskiego w sporcie.