Karygodne zachowanie kibiców Ruchu Chorzów zakończyło się karą dla zespołu. Ruch Chorzów nie może uczestniczyć w wyjazdach!

Karygodne zachowanie kibiców Ruchu Chorzów zakończyło się karą dla zespołu. Ruch Chorzów nie może uczestniczyć w wyjazdach!

Po ostatnich wydarzeniach związanych z zachowaniem kibiców zespołu Ruch Chorzów, komisja dyscyplinarna podjęła jednogłośną decyzję o ukaraniu zespołu sportowego. Okazuje się, że zgodnie z nowym rozporządzeniem, Ruch Chorzów za karę nie będzie mógł uczestniczyć w wyjazdach meczowych. Komisja dyscyplinarna zwraca uwagę na to, że kibice wykazują się brakiem poszanowania ogólnego porządku i doprowadzają do chaosu. Kara nałożona przez PZPN będzie dotyczyła trzech następnych meczów. W związku z karą kibice zespołu mają zakaz organizowania wyjazdów w trakcie meczów ligowych. Nie będą mogli zatem dodawać otuchy swoim zawodnikom piłkarskim z trybun, ponieważ nie mają zezwolenia na uczestniczenie w wyjazdach.

Kibice mają zakaz pojawiania się na spotkania w trakcie rozgrywek między Ruchem Chorzów i klubem Chrobry Głogów. Następne mecze, które będą objęte karą, zostały zaplanowane na koniec sierpnia 2022 roku oraz połowę września tego roku. Kara wyjazdowa dla Ruchu Chorzów obejmuje całkowity zakaz wstępu kibiców. Mimo wszystko ostatnio wykazali się inicjatywą i nadal wspierali swoich zawodników. Chociaż nie mogli przebywać w sektorze dla gości, postanowili dopingować niebieskich i stawili się nieopodal boiska.

Ruch Chorzów wydał oficjalne oświadczenie, w którym zdaje się bronić kibiców swojego klubu

W oświadczeniu Ruchu Chorzów możemy zwrócić uwagę na to, że organizatorzy meczu, który doprowadził do zakazu wyjazdowego, wykazali się brakiem zrozumienia i życzliwości, co wywołało napięcie między kibicami i ochroniarzami znajdującymi się wewnątrz obiektu. Wszystko ze względu na to, że pojawiły się problemy techniczne podczas wejścia na mecz. Niektóre z biletów nie były honorowane. Kibice, którzy przybyli na miejsce weszli do środka, jeżeli posiadali legalnie zakupione bilety na sektor dla gości. Z kolei osoby z biletami na inne sektory nie zostały wpuszczone.

W ramach solidarności z innymi kibicami, ludzie posiadający bilety na sektor dla gości pragnęli opuścić obiekt, aby zgrupować się z całą resztą przybyłych na miejsce. Mimo wszystko możemy przeczytać w oświadczeniu, że zostało im to uniemożliwione. Takie zachowanie doprowadziło do dużego napięcia wśród grupy kibiców, co następnie przerodziło się w eskalację przemocy. Mimo wszystko Ruch Chorzów przypomina organizatorom, że kibice klubu jeździli na poprzednie spotkania nawet w trzykrotnie większych grupach i nie wykazywali się agresywnym zachowaniem. Dlatego też klub postanowił stawić się w obronie dobrego imienia swoich kibiców i proszą o przymknięcie oko na ten jednorazowy incydent. Tym samym w oświadczeniu zwracają również uwagę organizatorów na to, że to właśnie osoby odpowiedzialne za organizację takiego wydarzenia są winne za powstały ostatnio konflikt i powinny przestać nagłaśniać problemy, które sami tworzą.