Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich, nowym wiceministrem zdrowia!

Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich, nowym wiceministrem zdrowia!

Informacje o nowym powołaniu na stanowisko wiceministra zdrowia stały się już oficjalnym faktem. Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich, otrzymał to zadanie od samej minister zdrowia Izabeli Leszczyny.

Od 2019 roku, Jerzy Szafranowicz piastował funkcję dyrektora Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, teraz jednak czeka go nowe, znaczące wyzwanie. Minister zdrowia powierzyła mu rolę podsekretarza stanu. Informację o tym prestiżowym awansie przekazał prezydent Chorzowa, Szymon Michałek, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Prezydent Michałek publicznie okazał swoje poparcie dla decyzji Jerzego Szafranowicza o przyjęciu tego wyzwania. Uważa to za znaczący krok naprzód w karierze Szafranowicza oraz doskonałą możliwość dalszego rozwoju zawodowego. Prezydent cieszy się również z faktu, że Miasto Chorzów będzie miało swojego reprezentanta na tak ważnym stanowisku jakim jest wiceminister zdrowia. Działania każdej osoby, która ma realny wpływ na procesy związane z poprawą jakości leczenia pacjentów w Chorzowie, przekładają się na lepsze warunki życia dla wszystkich mieszkańców miasta – tłumaczy prezydent Michałek w swoim komunikacie.

Prezydent skierował również do dyrektora Szafranowicza gratulacje, przy tym życząc mu sukcesów w dalszej pracy na nowym stanowisku.

Jerzy Szafranowicz to doświadczony lekarz, specjalista II stopnia z zakresu ortopedii, traumatologii narządu ruchu, menedżer zdrowia i doktor nauk ekonomicznych. Na przestrzeni swojej kariery był prezesem Centrum Rehabilitacji w Chorzowie, dyrektorem Lecznicy Lekarzy Specjalistów Sanomed w Katowicach, a także dyrektorem katowickiego oddziału Medycyny Rodzinnej Warszawa. W latach 2009-2015 pełnił funkcję dyrektora ZSM w Chorzowie, a w okresie od 2016 do 2019 roku był dyrektorem Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.