Ilość odwiedzających i wielkie wydarzenia na Stadionie Śląskim w 2021 roku

Ilość odwiedzających i wielkie wydarzenia na Stadionie Śląskim w 2021 roku

Stadion Śląski w Chorzowie był gospodarzem wielu imprez, które przyciągnęły ogromną liczbę publiczności w ciągu tego roku. Zgodnie z danymi, około 240 tysięcy osób uczestniczyło w koncertach na stadionie w ciągu ostatnich miesięcy. Oprócz spektakli muzycznych, obiekt gościł także dwa znaczące wydarzenia sportowe.

Kulminacyjnym punktem sezonu koncertowego będzie sobotnie widowisko, które zamknie rok pełen muzyki. Ponad 25 artystów wystąpi pod batutą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z Katowic, prezentując klasyczne utwory hip-hopowe w nowych aranżacjach.

Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, podkreślił różnorodność oferowanych przez Stadion Śląski wydarzeń, zauważając że największe gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej staną na stadionowej arenie.

Sportowe wydarzenia na Stadionie Śląskim obejmowały Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023 oraz Memoriał Kamili Skolimowskiej w randze Diamentowej Ligi, co również przyciągnęło rzesze kibiców.

Rozpoczęcie koncertowego lata na Stadionie Śląskim zainaugurował zespół Rammstein pod koniec lipca. W połowie sierpnia na scenie pojawiła się również polska piosenkarka Sanah, a towarzyszyli jej goście – Piotr Kupicha i Grzegorz Turnau. Andrea Bocelli zakończył sezon koncertowy swoim największym biletowanym występem w Polsce.

Adam Strzyżewski, dyrektor Stadionu Śląskiego, wyraził przekonanie, że tegoroczne koncerty zostaną długo zapamiętane przez uczestników, mimo że sezon wielkich wydarzeń muzycznych dobiega końca.