"Hutastyczne ferie" – zimowe atrakcje dla dzieci i młodzieży w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

"Hutastyczne ferie" – zimowe atrakcje dla dzieci i młodzieży w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Mimo że zimowa przerwa szkolna jest jeszcze ponad miesiąc przed nami, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie już teraz prezentuje swoją specjalną ofertę na ten okres. Dzieci i młodzież, które będą uczestniczyć w „Hutastycznych feriach”, mogą oczekiwać nie tylko tradycyjnego zwiedzania ekspozycji stałej i seansów filmowych, ale również udziału w różnego rodzaju warsztatach.

Chociaż zimowe ferie w regionie śląskim zaplanowano na 29 stycznia, z pewnością nie będziemy się nudzić. Jednym z miejsc, które przygotowało na ten czas sporo atrakcji, jest właśnie Muzeum Hutnictwa, które zaprasza do wspólnej zabawy podczas „Hutastycznych ferii”.

W ramach tego wydarzenia młodzi goście będą mogli dokładnie zapoznać się z wystawą stałą zatytułowaną „Królestwo Żelaza” pod okiem przewodnika, obejrzeć film stanowiący integralną część tej ekspozycji oraz wziąć udział w jednym z siedmiu dostępnych warsztatów, które szczegółowo opisujemy poniżej.

Warsztat I – „Feeria zimowych barw”, to warsztat plastyczny o charakterze urbanistycznym, przeznaczony dla grup przedszkolnych i szkolnych. Uczestnicy będą mieli okazję tworzyć obrazy miejskiego pejzażu zimowego, wykorzystując różnorodne materiały plastyczne, które odzwierciedlają kolory stali, srebra, błękitu, śnieżnej bieli czy płonącego ognia w piecach huty. Każde dziecko będzie mogło zabrać ze sobą do domu własnoręcznie wykonane płatki śniegu z metalowych elementów.

Warsztat II – „Światełko na hucie”, to kolejny warsztat plastyczny, tym razem wykorzystujący techniki mozaikowe. Młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się skąd pochodzi ogień na hucie – czy jest on wynikiem działalności smoka ukrytego w podziemiach, czy może pochodzi od wulkanu dostarczającego hutę w płynną stal, a może go wytwarzają pracownicy huty pod przewodnictwem Przetopka? Uczestnicy warsztatu będą mieli możliwość stworzenia unikalnych lampionów, które przyniosą ciepło do ich domów.