Huczne obchody Dni Chorzowa 2024: Weekend pełen muzyki, rozrywki i kolorów dla każdego!

Huczne obchody Dni Chorzowa 2024: Weekend pełen muzyki, rozrywki i kolorów dla każdego!

Nadchodzi weekend pełen emocji! W dniach od 28 do 30 czerwca, Chorzów zamieni się w tętniące życiem miasto muzyki i kolorów. Z tej okazji, zorganizowano wiele różnorodnych atrakcji w ramach Dni Miasta – propozycje są tak różnorodne, że każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Harmonogram imprez zaczyna się 28 czerwca, piątkowym Śląskim Dniem, który potrwa od godziny 15:00 do 23:00 przy Szybie Prezydent. Wśród planowanych atrakcji znajdują się koncerty takich artystów jak Wesoły Masorz, Szlagier Maszyna, Mirek Jędrowski, Paweł Gołęcki oraz Baciarzy. Dodatkowo przygotowano warsztaty i animacje dla najmłodszych. Nie zabraknie również dmuchańców oraz stref gastronomicznej. Przewidziano także specjalne strefy dla Instytucji Kultury oraz Młodzieżowej Rady Miasta.

29 czerwca, sobota, to czas na rodzinny i ekologiczny piknik zaplanowany na cały dzień – od godziny 12:00 do 24:00 na ulicy Cichej 6. Program obejmuje warsztaty i animacje dla dzieci, strefę euro, a także DJ-ów. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchańców. W tym dniu odbędzie się również mecz piłki nożnej między drużyną Urzędu Miasta a zespołem Ruch Chorzów.

Niedziela, 30 czerwca, to finał weekendowych obchodów – Festiwal Kolorów, który potrwa od godziny 15:00 do 20:00 przy Szybie Prezydent. Program przewiduje koncerty – jednym z gwiazd wieczoru będzie Matlane. Oprócz tego, wystąpią inni artyści oraz DJ-e. Przewidziano również konkursy z nagrodami oraz co godzinne wyrzuty kolorów.