Główne wydarzenia w Chorzowie: Dni promocji zdrowia pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta

Główne wydarzenia w Chorzowie: Dni promocji zdrowia pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta

16 marca tego roku, Hala Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu mieszcząca się przy ulicy Dąbrowskiego 113 w Chorzowie, stanie się miejscem promowania zdrowego stylu życia. Organizatorami tego wydarzenia, które rozpocznie się o godzinie 9:00 i zakończy o 13:00, są Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz Miasto Chorzów.

Podczas trwania imprezy, wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań, takich jak badanie słuchu, wzroku, USG, EKG czy ECHO serca. Na miejscu będą dostępne także konsultacje z różnymi specjalistami – od kardiologa, przez neurologa i ortopedę, aż po diabetologa, dietetyka, fizjoterapeutę czy psychologa.

Na ten dzień zaplanowano również przeprowadzenie testów alergologicznych dla najmłodszych oraz szkolenie z pierwszej pomocy. W ramach akcji będą funkcjonować stanowiska Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej na temat składu ciała, otrzymać kartę EKUZ oraz uzyskać informacje o profilaktycznych programach czy możliwościach leczenia sanatoryjnego.

Przy Hali zaparkuje bus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, które będzie prowadzić zbiórkę krwi. Organizatorzy wydarzenia przewidzieli takie atrakcje jak bezpłatne poczęstunek czy animacje dla dzieci. Całość wydarzenia odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chorzów, Andrzeja Kotali.