Edukacyjne targi pracy "Rozpalamy nowy ogień" w Muzeum Hutnictwa – szansa dla młodych

Edukacyjne targi pracy "Rozpalamy nowy ogień" w Muzeum Hutnictwa – szansa dla młodych

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie jest miejscem organizacji dwudniowych targów pracy i edukacji skierowanych do uczniów, które odbędą się na początku kwietnia. Celem wydarzenia jest przybliżenie młodzieży do świata nauki i techniki oraz prezentacja możliwości kariery w przemyśle przyszłości.

Koncept targów, noszących nazwę „Rozpalamy nowy ogień”, jest wynikiem współpracy chorzowskiego Muzeum Hutnictwa z czołowymi polskimi uczelniami oraz przedsiębiorstwami z sektora przemysłu ciężkiego. Wydarzenie ma na celu zainteresowanie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych branżą hutniczą i koksowniczą, ukazując te sektory jako atrakcyjne, innowacyjne obszary gospodarki, otwierające przed młodymi ludźmi szerokie perspektywy rozwoju.

Podczas targów, muzeum stanie się miejscem interaktywnych prezentacji, pokazów i warsztatów. Stoiska promocyjne różnych wystawców będą prezentować perspektywy zawodowe w przemyśle przyszłości. Młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w warsztatach projektowania technologii za pomocą programów CAD i skanowania 3D, zobaczyć pokazy prototypowania 3D oraz tradycyjnego wybijania monet. Zaplanowano również wykłady interaktywne na temat powiązań między różnymi sektorami przemysłu, takimi jak motoryzacja i medycyna, czy telekomunikacja i hutnictwo. Dodatkowo, organizatorzy przygotowali pokazy pirotechniczne, prezentacje dotyczące silnika odrzutowego Airbusa A380 oraz demonstracje procesów formowania i odlewania.

Na targach obecne będą także reprezentacje lokalnych uczelni, takich jak Politechnika Śląska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Częstochowska czy Akademia Śląska. Uczestnicy będą mieli także szansę spotkania z przedstawicielami największych europejskich i światowych producentów stali.

Impreza odbędzie się 8 i 9 kwietnia w siedzibie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Wszystkie zaplanowane atrakcje będą dostępne od godziny 9:00 do 14:00. Szczegółowy program wydarzenia zostanie wkrótce opublikowany na stronie organizatora.