Dzień pełen dramatycznych wydarzeń na ulicach Chorzowa

Dzień pełen dramatycznych wydarzeń na ulicach Chorzowa

W Chorzowie, 1 września, na ulicy Nowej doszło do straszliwego zdarzenia drogowego. Właśnie tam, tuż przed godziną południową, tragiczne zderzenie pomiędzy samochodem osobowym a tramwajem miało miejsce. Niestety, pięć osób zostało rannych w wyniku tego zdarzenia. Uległo to znacznemu wpływowi na płynność ruchu drogowego. Policja jest obecnie na etapie ustalania szczegółowych faktów dotyczących tego incydentu.

Karol Kolaczek, młodszy aspirant i rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, podał Dziennikowi Zachodniemu informacje o otrzymaniu powiadomienia o tym tragicznym incydencie o godzinie 10.39.

Według wstępnych ustaleń przeprowadzonych przez policję, kierowca lanosa nie dostosował się do znaku „Stop” na ulicy Nowej, co doprowadziło do kolizji. W wyniku tego pięć osób odniosło obrażenia – trzech pasażerów lanosa i dwóch podróżujących tramwajem – dodał aspirant Karol Kolaczek.

Wszyscy poszkodowani zostali natychmiast przetransportowani do najbliższych szpitali. Na chwilę obecną nie ma jeszcze informacji na temat stanu ich zdrowia. Szczęśliwie, policja potwierdziła, że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi podczas incydentu. Za kierownicą lanosa siedział 54-letni mężczyzna z Siemianowic Śląskich.