Dzień Dziecka w szpitalu z piłkarzami Ruchu Chorzów i Fundacją Doktor Clown

Dzień Dziecka w szpitalu z piłkarzami Ruchu Chorzów i Fundacją Doktor Clown

Chociaż nie wszystkie dzieci miały okazję świętować Dzień Dziecka w domu, zawodnicy Ruchu Chorzów oraz wolontariusze Fundacji Doktor Clown postarali się, aby 1 czerwca na twarzach małych pacjentów pojawił się uśmiech. Wśród gości odwiedzających dziecięcy oddział szpitala przy Truchana w Chorzowie znaleźli się kapitan drużyny Tomasz Foszmańczyk, pomocnik Tomasz Swędrowski oraz sympatyczna maskotka klubu – orzeł Adler.

Piłkarze i wolontariusze Fundacji Doktor Clown wspólnie przeszli po oddziałach szpitalnych, spotykając się z młodymi pacjentami. Niezapomniane chwile spędzone z zawodnikami Ruchu Chorzów oraz zabawy z wolontariuszami na pewno pozostaną długo w pamięci dzieci przebywających na leczeniu w Dniu Dziecka.

Odwiedziny sportowców i wolontariuszy w szpitalu dziecięcym są ważnym wydarzeniem dla najmłodszych pacjentów, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogą cieszyć się świętem poza placówką medyczną. W ten sposób piłkarze Ruchu Chorzów oraz Fundacja Doktor Clown przyczynili się do rozświetlenia tego wyjątkowego dnia dla dzieci, które nie miały możliwości spędzić go w domowym zaciszu.