Ciężki wypadek drogowy w Chorzowie: samochód zderzył się z tramwajem

Ciężki wypadek drogowy w Chorzowie: samochód zderzył się z tramwajem

W piątkowe przedpołudnie 1 września, tuż po godzinie 11, na terenie Chorzowa miało miejsce alarmujące wydarzenie na drodze. Konkretnie, na przejeździe dla tramwajów umiejscowionym przy ulicy Nowej, doszło do kolizji między samochodem osobowym a pojazdem komunikacji miejskiej. Zarówno służby policji, jak i straż pożarna oraz ekipa ratowników medycznych były obecne na miejscu zdarzenia i przystąpiły do natychmiastowej interwencji.

Młodszy aspirant Karol Kolaczek, pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, podał swoją wstępną analizę sytuacji. Jak twierdzi, prawdopodobnie kierujący pojazdem osobowym nie zastosował się do znaku stop, przez co doszło do zderzenia z jadącym tramwajem. Niemniej jednak, są to jedynie początkowe ustalenia. Z wynikającego z tego incydentu uderzenia poszkodowanych zostało pięć osób, które natychmiast przetransportowano do najbliższego szpitala.

Za kierownicą samochodu osobowego siedział 54-letni mężczyzna z Siemianowic Śląskich. Aktualnie nie posiadam informacji na temat stanu zdrowia osób ranionych w wyniku tej kolizji. Wiadomo jedynie, że trzy z nich znajdowały się w samochodzie, a dwie inne to pasażerowie tramwaju.

Niezależnie od powagi sytuacji, miejsce zdarzenia zostało już uprzątnięte i ruch drogowy nie jest już utrudniony.