Chorzowska szkoła świętuje: II Turniej Musztry Klas Mundurowych i ślubowanie uczniów oddziału przygotowania wojskowego

Chorzowska szkoła świętuje: II Turniej Musztry Klas Mundurowych i ślubowanie uczniów oddziału przygotowania wojskowego

II Liceum Ogólnokształcące w Chorzowie intensywnie przygotowuje się do dwóch znaczących wydarzeń. Pierwszym z nich będzie II Turniej Musztry Klas Mundurowych o Puchar Dyrektora placówki, zaplanowany na najbliższą środę. Równo o 10:15 rano na chorzowskim rynku zacznie się to ważne wydarzenie. Jest to doskonała okazja dla młodych reprezentantów różnorodnych klas mundurowych, aby zademonstrować swoje umiejętności w zakresie musztry i powalczyć o prestiżową nagrodę, jaką jest puchar dyrektora.

Następnie, 29 listopada o godzinie 16:15, również na chorzowskim rynku, odbędzie się uroczystość ślubowania uczniów oddziału przygotowania wojskowego II LO. W trakcie tej ceremonii młodzi ludzie złożą oficjalne przysięgi i będą mogli oficjalnie rozpocząć swój proces przygotowań do służby w wojsku.

Obie te imprezy mają kluczowe znaczenie dla życia szkoły. Promują one ducha współpracy i dyscypliny wśród młodzieży. Są to również okazje do docenienia ich zaangażowania, poświęcenia w nauce oraz determinacji w przygotowaniach do przyszłej służby wojskowej.