Chorzowscy stróże prawa niosą pomoc lokalnym instytucjom – Świąteczna Zbiórka dla Ośrodka Wsparcia Rodziny

Chorzowscy stróże prawa niosą pomoc lokalnym instytucjom – Świąteczna Zbiórka dla Ośrodka Wsparcia Rodziny

Chorzów jest miastem, które może być dumne z zaangażowania swoich funkcjonariuszy policji i straży miejskiej w działania społeczne. Podobnie jak w poprzednich latach, mundurowi wspólnie z inicjatorem i koordynatorem akcji – asp. sztab. Adamem Kościelnym, Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych miejscowej jednostki policji, podjęli się organizacji zbiórki przedświątecznej. Zebrane fundusze miały na celu wsparcie lokalnego Ośrodka Wsparcia Rodziny.

Tradycją stało się już, że okres Bożego Narodzenia to czas szczególnej troski o najmłodszych mieszkańców Chorzowa. Tegoroczna zbiórka była dedykowana na zakup artykułów plastycznych. Dzięki hojności darczyńców udało się zgromadzić różnorodne materiały do twórczości artystycznej dla podopiecznych ośrodka. Wśród nich znalazły się m.in.: farby, pisaki, kredki, kolorowe bloki do rysowania, modelina oraz koraliki, które dzieci mogą wykorzystać do tworzenia własnych dzieł sztuki.

Prezenty, zgromadzone przez chorzowskich funkcjonariuszy oraz strażników miejscowych, zostały przekazane do Ośrodka Wsparcia Rodziny. Przy tej okazji, swoją obecnością zaszczyciił Komendant Miejski Policji w Chorzowie insp. dr Grzegorz Matuszek, który osobiście wziął udział w wręczeniu świątecznych darów.