Chorzów wprowadza koncepcję wymiany książek poprzez specjalny regał

Chorzów wprowadza koncepcję wymiany książek poprzez specjalny regał

Miejscowy gabinet młodzieżowy w Chorzowie, Młodzieżowa Rada Miasta, zainicjował zakończoną pod koniec czerwca akcję „Chorzowska Wymiana Książek”. Działanie to polegało na ustanowieniu specjalnej przestrzeni do wymiany książek w pobliżu lokalu „Wolka”, znajdującego się przy ulicy Wolności.

Celem Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów było zainspirowanie mieszkańców miasta – zarówno młodszych, jak i starszych – do częstszego czytania książek. Jako część tej kampanii, przed siedzibą Młodzieżowej Rady Miasta na ulicy Wolności 3, ustawiono specjalny regał na książki, który szybko został wypełniony pierwszymi tytułami. Prezydent Chorzowa, Szymon Michałek, również wsparł tę inicjatywę, przekazując kilka książek za pośrednictwem swojego pełnomocnika ds. Promocji i Kultury, Macieja Zielińskiego.

„Czy jesteście zaznajomieni z ideą dzielenia się książkami między mieszkańcami? Półka, na której można zostawić swoją przeczytaną książkę lub wziąć innej osoby – to pomysł zrealizowany już w wielu miastach w Polsce i nie tylko! […] Młodzieżowa Rada Miasta Chorzów stworzyła takie miejsce, gdzie każdy obywatel może zostawić swoją lub zabrać cudzą książkę!” – tak brzmi apel w mediach społecznościowych Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów.

Władze miasta entuzjastycznie zachęcają mieszkańców do korzystania z tego regału, dzieląc się literaturą z innymi i promując czytelnictwo wśród społeczności lokalnej.