Chorzów Batory zyska pierwszy wodny plac zabaw – umowa została już podpisana

Chorzów Batory zyska pierwszy wodny plac zabaw – umowa została już podpisana

W Chorzowie Batorym, w czerwcu przyszłego roku, zostanie uruchomiona unikalna atrakcja – pierwszy wodny plac zabaw. Zaledwie dzień temu, została zatwierdzona odpowiednia umowa, która pozwala firmie budowlanej rozpocząć prace na ulicy Granicznej. To będzie trzecia tego typu inwestycja, która dodaje wartości do naszej społeczności.

Historia wodnych placów zabaw w Chorzowie rozpoczęła się od otwarcia placu na skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Filarowej w 2021 roku. Ta inicjatywa zyskała szerokie uznanie w ciągu kilku sezonów. W dni pełne słonecznych promieni, miejsce to przyciąga ogromne tłumy. Nic dziwnego więc, że liczba takich miejsc systematycznie rośnie. Kolejny plac zabaw powstał na koniec lata 2022 roku przy Ogrodzie Bylinowym w Parku Śląskim. Teraz czas na specjalną ofertę dla mieszkańców Chorzowa Batorego.

Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa, wyraził swoje zadowolenie dotyczące tej istotnej inwestycji dla społeczności Hajduk. Wyraził radość z faktu, że wykonawca został już wybrany i prace są na wyciągnięcie ręki. Michalik ma nadzieję, że takie inwestycje zachęcą młodszych członków społeczności do spędzania więcej czasu na zewnątrz, zamiast przed komputerem czy smartfonem. Ruch i aktywność fizyczna są kluczowe dla zdrowia, dlatego tak ważne jest tworzenie odpowiednich warunków dla mieszkańców.

Realizacja umowy potrwa 15 miesięcy, a koszt całej inwestycji wyniesie 3,7 miliona złotych. Prace rozpoczną się natychmiast po nadejściu cieplejszych dni. Zakres prac obejmuje budowę wodnego i tradycyjnego placu zabaw, wraz z kontenerowym budynkiem technicznym wyposażonym w toalety oraz pomieszczenie dla personelu. Budynek ten zostanie umieszczony na komorze technicznej, która będzie zawierała urządzenia do uzdatniania wody basenowej oraz zbiornik buforowy. Teren będzie odpowiednio przygotowany z utwardzoną nawierzchnią, ogrodzeniem, elementami małej architektury oraz niezbędną infrastrukturą techniczną.

Planowany plac zabaw będzie inspirowany istniejącym placem przy ulicy Floriańskiej. Zostanie zbudowany na miejscu obecnych tradycyjnych placów zabaw, które zostaną zastąpione nowym. Marcin Korzeczek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Usługowo – Handlowego Hydrobud Sp. z o.o., wykonawca inwestycji, wyjaśnił, że teren budowy zostanie przejęty w najbliższych tygodniach. Następnie przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe i przygotowawcze, a potem rozpoczną się prace podziemne i technologiczne związane z budową niecki. Zgodnie z umową, plac zabaw będzie gotowy na początku czerwca przyszłego roku.