Chorzów Batory zyska nowy wodny plac zabaw – podpisano umowę o realizację inwestycji

Chorzów Batory zyska nowy wodny plac zabaw – podpisano umowę o realizację inwestycji

Kolejna atrakcja czeka mieszkańców Chorzowa Batorego. W czerwcu przyszłego roku na ulicy Granicznej otworzy bramy pierwszy wodny plac zabaw. Umowę z wykonawcą, który niedługo rozpocznie prace, właśnie oficjalnie podpisano. To będzie trzecia tego typu inwestycja w Chorzowie, która zapewni mieszkańcom nie tylko radość, ale i chłód podczas upalnych dni.

W 2021 roku na miejskim skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Filarowej zainaugurowano pierwszy wodny plac zabaw. Od tego czasu, zwłaszcza podczas gorących dni, cieszy się on ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wobec tak dużego zapotrzebowania na tego typu atrakcje, w końcu lata 2022 roku kolejny plac zabaw powstał przy Ogrodzie Bylinowym w Parku Śląskim. Teraz przyszła pora na Chorzów Batory.

Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa, wyraził swoje zadowolenie z faktu podpisania umowy i wyboru wykonawcy. Podkreślił znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności oraz jej potencjalny wpływ na zachęcanie dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu i aktywności fizycznej, które są niezbędne dla ich zdrowia.

Realizacja całego projektu potrwa 15 miesięcy i pochłonie 3,7 miliona złotych. Prace rozpoczną się wraz z nadejściem ciepłych dni. Zakres prac obejmuje budowę zarówno wodnego, jak i tradycyjnego placu zabaw. Dodatkowo powstanie kontenerowy budynek techniczny z toaletami i pomieszczeniem dla obsługi. Budynek zostanie umiejscowiony na komorze technicznej, gdzie znajdować się będą urządzenia do uzdatniania wody basenowej oraz zbiornik buforowy. Teren zostanie odpowiednio przygotowany, a także zostaną zrealizowane elementy małej architektury i niezbędna infrastruktura techniczna.

Nowy plac zabaw będzie wzorowany na już istniejącej infrastrukturze przy ul. Floriańskiej. Zastąpi dotychczasowe tradycyjne place zabaw, które obecnie znajdują się w miejscu przyszłej inwestycji. Jak tłumaczy Marcin Korzeczek, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Usługowo – Handlowego Hydrobud Sp. z o.o., odpowiedzialnego za realizację inwestycji, prace rozbiórkowe oraz przygotowawcze rozpoczną się w najbliższych tygodniach. W dalszej kolejności nastąpią prace związane z wykonaniem niecki. Zgodnie z umową, plac zabaw ma być gotowy na początku czerwca przyszłego roku.