Bus z siedmioma mężczyznami uderzył w bariery na Drogowej Trasie Średnicowej – Policja ustala przyczyny wypadku

Bus z siedmioma mężczyznami uderzył w bariery na Drogowej Trasie Średnicowej – Policja ustala przyczyny wypadku

Policjanci z Chorzowa zajmują się wyjaśnianiem szczegółów wypadku drogowego, który miał miejsce dzisiaj na Drogowej Trasie Średnicowej. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych, kiedy bus przewożący 7 mężczyzn zderzył się z barierami ochronnymi. W wyniku tej kolizji dwie osoby musiały zostać przewiezione do szpitala.

Dzisiaj nieco po godzinie 5:00 rano na Drogowej Trasie Średnicowej w stronę Katowic miało miejsce groźne zdarzenie drogowe. Na odcinku kilkudziesięciu metrów przed skrzyżowaniem z ulicą ks. Gałeczki, minibus uderzył w bariery zabezpieczające. Pojazd przewoził 7 osób – kierowca, 44-letni mężczyzna oraz sześciu pasażerów w wieku od 19 do 39 lat. Dwóch uczestników tego zdarzenia, z obrażeniami ciała nie stanowiącymi zagrożenia dla ich życia, musiało zostać przetransportowane do szpitala. Przez kilka godzin po zdarzeniu funkcjonariusze policji pracowali na miejscu wypadku, a teraz starają się ustalić jego przyczyny. Jednym z faktów, który jest pewny to stan nawierzchni w miejscu wypadku, która była wyjątkowo śliska.

Warto pamiętać, że pomimo pozytywnych temperatur w ciągu dnia, nocą często dochodzi do przymrozków. To wystarczające warunki, aby mokra nawierzchnia drogi w niektórych miejscach przekształciła się w lodowisko. W takich sytuacjach bezpieczeństwo powinno być dla nas priorytetem – zwolnijmy i zachowajmy szczególną ostrożność!