Bieg I Charytatywnej Mili Mikołajkowej – połączenie sportu, zabawy i pomocy potrzebującym

Bieg I Charytatywnej Mili Mikołajkowej – połączenie sportu, zabawy i pomocy potrzebującym

9 grudnia to data, którą powinni zapisać w swoich kalendarzach wszyscy zapaleńcy sportu oraz ludzie o wielkich sercach. Właśnie wtedy odbędzie się niesamowite wydarzenie – Bieg I Charytatywnej Mili Mikołajkowej. Miejsce rozgrywek to Stadion Miejski w Chorzowie; całość zmagań przeprowadzona zostanie na profesjonalnej bieżni lekkoatletycznej.

Charytatywny cel tego wydarzenia jest równie istotny co samo bieganie. Za udział pobierana jest opłata w wysokości 50 zł. Zebrane w ten sposób środki mają być przeznaczone na świąteczne prezenty dla dzieci z ośrodków wsparcia dla rodzin, podopiecznych Dziennego Domu Pobytu w Chorzowie oraz małych pacjentów oddziału onkologicznego miejscowych szpitali. To doskonała okazja, aby jednocześnie rozwijać swoje sportowe pasje i nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

– Pragniemy zaoferować biegaczom unikalną możliwość rywalizacji na profesjonalnej bieżni – mówi Bartłomiej Czaja, prezes Fundacji Gramy do Końca. – Właśnie takie zawody dla amatorów są rzadko spotykane wśród licznych biegów ulicznych. Uczestnicy będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi lekkoatleci i jednocześnie wspomóc potrzebujących – dodaje.

Organizatorzy zapewniają mnóstwo dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla uczestników biegu.