Bezdomne pupile z Chorzowa chronione przed mroźnymi temperaturami – potrzebne więcej ubrań dla dużych psiaków

Bezdomne pupile z Chorzowa chronione przed mroźnymi temperaturami – potrzebne więcej ubrań dla dużych psiaków

W ostatnich dniach na terenie Śląska temperatury spadły do niemiłosiernie niskich wartości. W odpowiedzi na to, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie zapewnia, że jego podopieczne są odpowiednio ochronione przed zimnem – psy przebywające na dworze są ubrane w ciepłe kurtki. Mimo że schronisko posiada sporą ilość odzieży dla mniejszych psów, zauważa braki w ubraniach dla większych czworonogów.

Jak opisuje schronisko, mając na uwadze niedawną głośną akcję tymczasowej adopcji przeprowadzoną w Krakowie, powiadamia o środkach zabezpieczających ich podopieczne przed ostrymi mrozami. Psy dostają ciepłe jedzenie, a ich miski są uzupełniane specjalnymi olejami bogatymi w witaminy, aby zapobiec zamarzaniu wody. Pieski mające największą potrzebę otrzymują schronienie wewnętrzne, a te na zewnątrz mają boksy ze ścianami wypełnionymi słomą i kocami, oraz są ubrane w kurtki.

Ludzie o wielkich sercach włączyli się w pomoc dla psiaków podczas tych zimowych dni, dostarczając ubrania dla zwierząt do schroniska. Większość z nich jest odpowiednia dla mniejszych i średnich piesków. W związku z tym, schronisko apeluje o dostarczenie kurtek dla większych czworonogów, gdyż takie ubrania są im najbardziej potrzebne.

Warto zauważyć, że chorzowska placówka nie prowadzi akcji tymczasowych adopcji na czas mrozów. Pracownicy argumentują, że przenoszenie psa pomiędzy domem a schroniskiem może mieć negatywny wpływ na jego zdrowie psychiczne. Jak czytamy w jednym z postów na social media: „Chcielibyśmy oczywiście, aby nasze psiaki miały ciepło w domach, ale nie w ten sposób. Nadmierna adopcja bez właściwej weryfikacji to coś, czemu staramy się przeciwdziałać przez cały rok. Naszym celem jest znalezienie odpowiedzialnych osób, które są świadome swojej decyzji i gotowe przyjąć psa do swojego życia”.

Schronisko nadal przyjmuje dary w postaci karmy wysokiej jakości, posłani, koców i zabawek dla psów i kotów. Osoby chętne do pomocy mogą również dokonać darowizny na konto schroniska o dowolnej wartości. Oczywiście, najlepszym sposobem na pomoc jest zaadoptowanie zwierzaka i podarowanie mu miłującego domu.